IDEA BLOGA

Ten blog powstał z miłości do seksu.

 

Uważam, że edukacja seksualna to jedna z najbardziej zaniedbanych dziedzin w naszym życiu. Wśród wielu ludzi wciąż pokutuje stwierdzenie: „o seksie się nie mówi, seks się uprawia”. Jego pokłosie możemy dziś spotkać w gabinetach psychoterapeutycznych, seksuologicznych, podczas terapii par i w rozpadających się relacjach.

O seksie trzeba mówić. Dużo i szczegółowo. To dziedzina, w której każdy z nas musi się bardzo wiele nauczyć. Nie rodzimy się z umiejętnościami, które od razu pozwalają nam mieć dobry, satysfakcjonujący, bezpieczny seks.

Według mnie seks jest jedną z najważniejszych sfer w życiu człowieka. Gdy jest zaniedbywany prowadzi do wielu problemów zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej. Kiedy zaś poświęcimy mu wystarczająco dużo czasu i uwagi – rozkwitamy wraz z nim.

Kiedy wybierałam swoje studia, wiedziałam że pomaganie innym to coś, czym chcę się zajmować w życiu. Dlatego poszłam na psychologię. Dziś jestem już absolwentką studiów magisterskich, a w myślach kiełkuje kolejny plan – rozwijanie swojej wiedzy na studiach podyplomowych z zakresu seksuologii, a także kurs dzięki któremu będę mogła zostać psychoterapeutą. To w przyszłości. :)

Natomiast już dziś chcę wykorzystać nabytą wiedzę po to, by czynić seksualną rzeczywistość bardziej pozytywną. Bardziej znaną. Mniej obcą, pozbawioną tematów tabu. 

Mam nadzieję, że będziecie w tym ze mną!

 

źródło zdjęcia