#SeksPytanie: Mam fantazje o gwałcie! Czuję się z tym strasznie. Czy jestem nienormalna?

fantazje o gwałcie

Jeśli właśnie to hasło wpisałaś do Google i tak trafiłaś do mnie – posłuchaj, bo to bardzo ważne. NIE JESTEŚ NIENORMALNA. Fantazjowanie o gwałcie jest normalne, nie świadczy w żaden sposób o Tobie jako o człowieku. To bardzo, bardzo ważne, byś zdała sobie sprawę, że nie ma absolutnie nic zdrożnego w samym fantazjowaniu o gwałcie. Nic a nic.

No, jeśli to sobie już wyjaśniłyśmy, to teraz możesz spokojnie przeczytać co jeszcze mam na ten temat do powiedzenia. Mam nadzieję, że już czujesz się lepiej ;)

WSZYSTKO JEST Z TOBĄ W PORZĄDKU!

Przeglądając Internet i szukając różnych informacji o fantazjach erotycznych, kilkanaście razy natknęłam się na taki wpis, jaki umieściłam w tytule tego postu. Tytuł jest oczywiście celowy, bo bardzo bym chciała, aby każdy kto wpisze takie hasło do wyszukiwarki trafił tutaj i dowiedział się, że nie dzieje się z nim nic złego. Zdaję sobie sprawę, że pierwszą reakcją na erotyczne wyobrażenia z gwałtem w roli głównej może być przerażenie, panika, uczucie wstydu i obrzydzenia do samej siebie. Chcę zrobić więc wszystko, by przekonać Cię, że nie musisz się tak czuć.

W moim ogólnym wpisie o fantazjach erotycznych pisałam już, że treść fantazji nie podlega wartościowaniu – nie ma złych fantazji. Erotyczne wyobrażenia gwałtu czy innej przemocy też podlegają tej zasadzie. Fantazji erotycznych nie oceniamy.  

CZY JEŚLI MAM FANTAZJE O GWAŁCIE OZNACZA TO, ŻE CHCĘ ZOSTAĆ ZGWAŁCONA?!

Oczywiście, że nie. Fantazje erotycznie nie są tym samym, co inne fantazje i marzenia. Fantazjujesz o wygraniu milionów w lotka i prawdopodobnie naprawdę chciałabyś wygrać te pieniądze. Marzysz o podróży dookoła świata i wierzę, że faktycznie chcesz to zrobić. Kiedy jednak mówimy o fantazjach erotycznych ich przełożenie na rzeczywistość nie jest jak jeden do jednego. Nie jest dosłowne. To bardziej jak interpretowanie poezji – metafory, symbole, ukryte znaczenia.

Fantazje erotyczne to Twoja bezpieczna przestrzeń. Ty masz nad nimi całkowitą kontrolę – fantazjujesz o przemocy, o tym, że ktoś Cię gwałci i zniewala, ale to Ty jesteś panią sytuacji. Pozbywasz się kontroli jednocześnie będąc u steru.

Przemoc w Twoich fantazjach jest zmyślona, a gwałciciel dokładnie taki, jaki chcesz. Panujesz nad nim i jego zachowaniem – dopuszczasz te elementy, których sama chcesz, odrzucając wszystkie inne. Rzeczywiste doświadczenie gwałtu nie działa w ten sposób i Ty doskonale o tym wiesz. Nie pragniesz gwałtu, który nie ma nic wspólnego z kontrolowaną przemocą, a jego traumatyczne przeżycie to całkowite zrzeczenie się praw do kontroli nad własnym ciałem.

Fantazje o gwałcie i przemocy mogą powiedzieć Ci coś o Twoich pragnieniach. Być może w Twoim życiu seksualnym brakuje sytuacji, w których mogłabyś wyzbyć się zahamowań, pozwolić sobie na uległość, a komuś na dominację. Oczywiście w kontrolowanych warunkach. Warto się nad tym zastanowić i spróbować wprowadzić takie elementy do własnej sypialni.

Mam nadzieję, że teraz wszystko jest już jasne, ale jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, nie wahaj się do mnie napisać. Powodzenia!

 

#SeksPytanie to stały cykl wpisów, w których odpowiadam na konkretne pytania. Często zdarza się, że dostaję różne zapytania od Was albo od moich realnych znajomych. Czasem natknę się na jakieś ciekawe i popularne zagadnienie szperając po Internecie. Będę odpowiadać na konkretne pytania i postaram się, by odpowiedź też była konkretna i zwięzła.

Pamiętajcie, że te wpisy nie będą zapewne wyczerpywać danego tematu! Traktujcie je jako podpowiedzi, jak sobie poradzić w bardzo konkretnej sytuacji. Mam nadzieję, że spodoba Wam się taka forma. Dajcie znać!

źródło zdjęcia

 

ZOBACZ TAKŻE: